افزایش نرخ دلار، جهیزیه بخریم یا نخریم؟!

افزایش نرخ دلار، جهیزیه بخریم یا نخریم؟!

تغییرات لحظه ای نرخ دلار و طلا بسیاری از افرادجامعه، خصوصا زوج های جوانی که خود را برای شروع زندگی جدید آماده می کنند، نگران کرده است. تصمیم گیری در این شرایط برای خریدن جهیزیه و سرویس طلا یا منتظر ماندن و تثبیت قیمت ها، کار ساده ای نیست. این روزها تغییرات لحظه ای نرخ ارز و طلا موجب نگرانی بسیاری از افراد شده است و در این میان زوج های جوانی که خود را برای شروع زندگی جدید آماده می کنند، از این قائله مستثنی نیستند. شاید شما که اکنون مشغول مطالعه این مطلب هستید یکی از همین افراد باشید و این نگرانی غالب بر همه دغدغه های روزهای پایانی دنیای مجردی شما باشد.

تغییر نرخ دلار و تاثیر بر قیمت جهیزیه

افزایش نرخ دلار

با توجه به آنکه تاثیر تغییر نرخ دلار بر بازار کالا و همچنین بازار طلا و جواهر گریز ناپذیر است، این سوال مطرح می شود که آیا هرچه زودتر خرید عروسی و جهیزیه خود را انجام دهیم یا تا رسیدن بازار به یک ثبات قیمت صبر کنیم؟

خرید جهیزیه از کالای داخلی یا خارجی؟

با توجه به آنکه کالاهای وارداتی موجود در بازار بیش از کالاهای تولید داخل متأثر تغییر قیمت دلار خواهند بود، پیش بینی می شود که حتی اگر در روزهای آتی نرخ دلار به ثبات برسد از آنجا که نسبت به ماه های گذشته رشد محسوسی داشته در آینده نزدیک شاهد افزایش قیمت کالاهای وارداتی خواهیم بود. این بدان معنا نیست که کالاهای تولید داخل مشمول این تغییر قیمت نباشند، زیرا در تولید بسیاری از این کالاها، به خصوص لوازم خانگی، از قطعات یا مواد اولیه وارداتی استفاده می شود که به نوبه خود موجب افزایش قیمت آنها خواهد شد. البته این افزایش قیمت اغلب با فاصله زمانی انجام میشود پیشنهاد ما این است که اگر بودجه محدود دارید ابتدا اگر کالای وارداتی نیاز دارید بخرید و سپس کالاهای تولید داخل را تهیه نمایید. برای این منظور، اگر لیست خرید جهیزیه تان را از قبل آماده دارید، می توانید بر اساس اولویت و بودجه تان برای خرید اقدام کنید. اگر هنوز لیست خرید جهیزیه تان را تهیه نکرده اید، سریعتر اقدام کنید.

خرید اینترنتی جهیزیه

یک ترفند مهم در این گونه موارد خرید از فروشگاه های آنلاین از جمله فروشگاه معتبر ملاقه است، زیرا شما به سرعت میتوانید در شرایط نامتعادل بازار اقدام به خرید کنید و سپس تحویل بگیرید. دقت کنید شاید شما الان فرصت نداشته باشید به سرعت به مغازه های فروش لوازم آرایش یا جهیزیه مراجعه کنید.

سرویس طلا

در مورد طلا و جواهر البته یکم شرایط متفاوت است، با توجه به آنکه قیمت ارز به طور مستقیم بر روی قیمت طلا تاثیر دارد، ما به صورت روزانه شاهد تغییر قیمت طلا پا به پای تغییر نرخ دلار هستیم. از این رو پیشنهاد می شود با توجه به هیجان بالای امروز کمی صبر کنید تا بازار به تعادل برسد و زیاد عجله نکنید، خصوصا که طلا برای ما ایرانی ها حکم سرمایه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *