انواع قهوه ساز خانگی

انواع قهوه ساز خانگی

قهوه نوشیدنی است که از زمان های قدیم و امروزه طرفدارای خیلی زیادی داره که هر قهوه ای به روش های مختلفی تهیه میشود در ادامه شما عزیزان را با انواع قهوه ساز ها و روش تهیه آن آشنا میکنیم .

فرنچ پرس یکی از دستگاه های بسیار قدیمی و مرسوم برای دم کردن قهوه است. در دهه ی ۱۸۴۰ میلادی هنوز فرنچ پرسی بدین صورت وجود نداشت اما ایده ی اختراع دستگاهی برایدم کردن قهوه که با استفاده از فشار کار کند به ذهن برخی خطور کرده بود این دستگاه برای نخستین بار در سال ۱۹۲۹ توسط طراحی ایتالیایی به ثبت رسید با دم کردن قهوه غلیظ و لذیذی مملو از عطری خوش به دست خواهید آورد .

فرنچ پرس از یک ظرف استوانه‌ای شیشه‌ای، پلاستیکی یا فلزی، یک سرپوش پلاستیکی یا فلزی و نیز یک فیلتر شیب‌دار از جنس نایلون یا سیم ظریف تشکیل شده که دانه‌های قهوه را از آب جدا می‌کند. این دستگاه طراحی شیکی دارد و به آسانی قابل حمل است. از آن‌جا که دستگاه فاقد فیلتر کاغذی‌ست، روغن‌های طبیعی موجود در دانه‌های قهوه از بین نمی‌روند. این دستگاه منبع حرارت داخلی منحصر به فردی نیز ندارد.

موکوپات یا قوری موکا یکی از دستگاه های قدیمی مرسوم برای دم کردن قهوه است .موکاپات در سال ۱۹۳۳ اختراع شد این دستگاه در اروپا و در امریکای لاتین طرفداران خاص خودش را دارد قهوه ی دم شده توسط موکا پات غلظت بالایی دارد و اندکی کرما یا کف قهوه بر سطح آن به وجود می آید البته مقدار این کف به اندازه ی کف تولید شده بر روی قهوه ی اسپرسوی دم شده با ماشین اسپرسو نیست و نباید تصور کرد که میتوان با موکا پات قهوهی اسپرسوی پر کف و کرم داری دم کرد با این حال طرز کار موکا پات اندکی شبیه به طرز کار ماشین اسپرسو است چرا که موکا پات نیز برای استخراج طعم و بو و روغن موجود درون دانه های قهوه از فشار بخار آب استفاده میکند .

ساز و کار این دستگاه بدین صورت است که آب را داخل مخزن زیرین می‌ریزیم، پودر قهوه را نیز داخل سبد قهوه ریخته و سبد را بر روی مخزن نگه دارنده‌ی آب سفت می‌کنیم، سپس قوری را روی سبد قهوه جا می‌اندازیم، آن‌گاه دستگاه را بر روی اجاق گاز یا اجاق برقی قرار می‌دهیم. وقتی که آب درون مخزن زیرین به جوش آمد، هوای داخل مخزن انبساط پیدا کرده و از آن‌جا که مخزن در برابر هوا عایق است آب به ناچار با فشار از طریق لوله‌ی زیرین فیلتر قیفی که درون مخزن نگهدارنده‌ی آب قرار گرفته است به بالا هدایت می‌شود، سپس در آن‌جا با پودر قهوه مخلوط می‌شود و در آخر نیز با همان فشار از طریق قسمت لوله‌مانندِ فیلتر زیرین قوری به درون قوری هدایت می‌شود.

اسپرسوساز نوعس نوشیدنی قهوه ی بسیار غلیظ و فشرده است که حجم بسیار کمی از آ« را در فنجان های قهوه خوری کوچک یا به عبارتی نیم فنجان می نوشند اولین دستگاه اسپرسو در سال ۱۸۸۴ توسط آنجلو موریوند و در شهر تورین ایتالیا اختراع شد. سپس در سال ۱۹۰۱ شخصی به نام لوییجی بزار در شهر میلان ایتالیا نسخه ی پیشرفته تر این دستگاه را خرید و شروع به تولید گسترده ی آن در میلان کرد ماشین های اسپرسو با بخار پیستون و یا پمپ کار میکنند و میتوانند نیمه اتوماتیک اتوماتیک و یا تمام اتوماتیک باشند با این حال ساو کار همه ی آنها شبیه به هم است .

اسپرسو نوعی نوشیدنی چند فازه است که از دندانه های بو داده و آسیاب شده ی قهوه به همراع آب تهیه میشود و وظیفه دستگاه اسپرسو ساز ایجاد کف روی قهوه است . از ویژگی های این قهوه می توان عطر خوش فراوان و مزه‌ی تلخ و شیرین متعادل آن که اندکی نیز به ترش‌مزگی می‌زند و هم‌چنین ته‌مزه‌ی ماندگار و خوبی که پس از فرو دادن قهوه تا مدت‌ها بر دهان باقی می‌ماند اشاره کرد. ساز و کار اصلی دستگاه اسپرسو بدین صورت است که اجزاء دستگاه آب داغ را با فشار از درون دانه‌های بسیار ریز قهوه عبور می‌دهند تا قهوه‌ی اسپرسوی فشرده و غلیظی بدست آید.

قوری های هاریو ویژه ی دم کردن سرد قهوه با ظرافت های مهندسی کلاسیک طراحی شده اند تا اطمینان حاصل شود از تک تک ذرات قهوه ای که در صافی های معلق قرار دارتد حداکثر طعم ممکن استخراج می شود بر خلاف سایر قوری های فشاری این قوری با استفاده از آب خنک یا آبی که با دمای اتاق هم دماست ظرف  الی  ساعت قهوه رابه دو روش سرد دم میکند قوری های بزرگ تر گنجایش ۲تا ۴ فنجان قهوه رادارند . برای دم کردن قهوه قهوه ی آسیاب شده درشت را در صافی نایلونی سبدی شکل بریزید بسته به نظر خودتان بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید تا قهوه بخیسد قوری‌های بزرگ‌تر گنجایش ۲ تا ۴ فنجان قهوه را دارند.
برای دم کردن قهوه، قهوه‌ ی آسیاب شده درشت را در صافی نایلونی سبدی‌شکل بریزید تا آن را پر کند، اما لبالب نشود. آب تصفیه شده‌ی خنک یا هم‌دما با اتاق را روی قهوه‌ی آسیاب شده بریزید. بسته به نظر خودتان، بین ۱۲ تا ۲۴ ساعت صبر کنید تا قهوه بخیسد. قهوه‌ی دم کشیده‌ی حاصل را می‌توانید تا یک ماه در ظرفی دربسته در یخچال نگه دارید. مزای استفاده از این دستگاه این که میتوان عصاره یقهوه‌ی حاصل را بعداً برای تهیه‌ی قهوه‌ی داغ مورد استفاده قرار داد، قهوه‌ای تهیه می شود که طعمی غنی و غلیظ دارد، به آسانی نیز تمیز می‌شود. برای تهیه این قهوه اجازه بدهید قهوه در قوری سرد هاریو به مدت یک شب بماند و بعد آن را با آب جوش رقیق کنید، به این ترتیب فنجانی قهوه با خاصیت اسیدی کمتری خواهید داشت