بهترین مارک کتری و قوری

بهترین مارک کتری و قوری

وقتی نمایی از محیط آشپزخانه را تصور می‌کنید، حتما قوری و کتری در آن وجود دارد. حتی اگر تصاویر دکوراسیون آشپز‌خانه را در اینترنت جستجو کنید، در اکثر موارد یک قوری و کتری زیبا به چشم می‌خورند. تنوع شکل، جنس و رنگ باعث شده است، این وسایل زیبایی بیشتری به محیط آشپزخانه بدهند.

در عادات و برنامه غذایی ایرانیان، چای یکی از مهم‌ترین نوشیدنی‌هاست به شکلی که حتی اگر به آن علاقه نداشته باشید برای پذیرایی از افراد خانواده و یا میهمانان، باید حتما یک کتری و قوری مناسب تهیه کنید. تفاوتی ندارد که بخواهید وسایل مورد نیاز خانه تان را تهیه کنید یا وسایل دفتر کار. ست قوری و کتری حتما در لیست شما خواهند بود.شاید از آن دسته افرادی باشید که طعم چای برایتان بسیار مهم است و تفاوت طعم آن را در قوری و کتری‌های مختلف بدانید و شاید هم متوجه تفاوت طعم شده‌اید ولی نمی‌دانید کدام کتری و قوری نیاز شما را رفع خواهد کرد. در اینجا به بررسی انواع قوری و کتری می‌پردازیم و مزایا و معایب استفاده از هر کدام را نام می‌بریم، در آخر نکات اساسی برای خریدقوری و کتری را بررسی می‌کنیم.

کتری قوری آلومینیوم

از سالهای بسیار دور، کتری و قوری های روی به دلیل سبک بودن و قیمت ارزان، مورد توجه و پر استفاده بوده‌اند ولی امروزه کتری و قوری های آلومینیوم با عنوان روی در بازار عرضه می‌شوند، که برای سلامتی بسیار مضر هسند. این وسایل در برابر حرارت واکنش‌هایی مانند آزاد کردن یون‌های خطرناک نشان می‌دهند. همچنین ذرات آلومینیوم در آب پخش می‌شود که تاثیرات بسیار مخربی بر بدن انسان دارد.

کتری قوری لعابی

ظروف لعابی از چدن ساخته می‌شوند که یک لایه محافظ لعابی بر روی آن وجود دارد. این لایه‌ها معمولا طرح‌ها و رنگ های متنوعی دارد که باعث می‌شود برای خرید آنها وسوسه شوید. البته همانطور که اول مطلب اشاره شد زیبایی این وسایل هم در دکوراسیون آشپزخانه بسیار اهمیت دارد. اگر قصد دارید کتری و قوری لعابی بخرید، انواع با کیفیت آن را انتخاب کنید و مراقب باشید ضربه‌های شدید نخورند همچنین حرارت زیر این قوری و کتری‌ها نباید ناگهانی کم و زیاد شوند چون لایه لعاب بسیار حساس بوده و ممکن است ترک بر‌دارد و یا بشکند. اگر به هر دلیلی قوری و کتری لعابی شما ترک خورد یا فلز زیر آن مشخص شد بهتر است آن را کنار بگذارید و به فکر قوری و کتری دیگری باشید زیرا ترکیبات لعاب آزاد شده در آب، برای سلامتی بسیار مضر هستند.

کتری قوری استیل

یکی از بی خطر‌ترین و سالم‌ترین نوع از وسایل آشپزخانه، ظروف استیل هستند. این ظروف در برابر حرارت، رطوبت و ضربه بسیار مقاوم می باشند. شستشوی آنها بسیار راحت است و لکه و خراش بر روی سطح آنها نمی‌افتد. البته هنگامیکه کتری را روی حرارت قرار دادید سعی کنید شعله تا دیواره‌های کتری نرسد چون ممکن است شکل براق و رنگ آن را خراب کند. هنگام شستشو کافیست از یک اسفنج نرم و مایع ظرفشویی استفاده کنید. کتری و قوری استیل با کیفیت و اصل، یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشد

کتری قوری استیل یا لعاب

معمولا کتری آن از جنس استیل یا لعاب بوده و جنس قوری از شیشه نشکن یا اصطلاحا پیرکس است. در بعضی موارد جنس کتری هم شیشه است که باید توجه کنید دمای این وسایل ناگهانی کم و زیاد نشوند چون ممکن است بشکنند. محتویات قوری‌های شیشه‌های در هنگام دم کشیدن، مشخص است که زیبایی خاصی به آن می‌دهد. همچنین شیشه به دلیل اینکه منافذی ندارد، هیچ ماده‌ای وارد نوشیدنی نمی‌کند

کتری قوری چینی و سرامیکی

در این نوع هم جنس کتری معمولا لعاب یا استیل است. ظرح و رنگ قوری‌های چینی و سرامیک بسیار متنوع و زیبا است. هنگام خرید توجه کنید نوع مرغوب چینی یا سرامیک را تهیه کنید چون اگر در فرمولاسیون آنها از سرب اسفاده شده باشد برای سلامتی بسیار مضر است. چای در قوری های سرامیک و چینی بسیار خوش طعم‌تر از انواع دیگر است

کتری و قوری مسی

این نوع از کتری و قوری‌ها ظاهری سنتی و زیبا دارند البته اگر ساخت دست باشند بسیار گرانتر خواهند بود. توجه کنید که گاهی سطح داخلی ظروف مسی را قلع اندود می‌کنند که می‌تواند در دراز مدت بر سلامتی تاثیرات مخربی داشته باشد. نگهداری از قوری و کتری مسی نیاز به دقت دارد و برای استفاده مداوم مناسب نیست.