بهترین نوع ریش تراش

بهترین نوع ریش تراش

امروزه ریش تراش توی اکثر خانه ها موجود هنگامی که شما عزیزان میخواهید یک ماشین ریش تراش خریداری کنید سه انتخاب دارید یک باید ریش تراشی ارزان قیمت انتخاب کنید . و یا اینکه مستقیم بروید و بهترین و ریش تراش را که گران قیمتم است را پیدا کنید . اما اگر بخواید نسبت به بودجه ای که دارید بهترین ریش تراش را انتخاب کنید چه خواهید کرد ؟در این مقاله به شما خواهیم گفت چه معیارهایی را هنگام خرید باید در نظر داشته باشیم .

شارژر باتری

اکثر ریش تراش های جدید قابل شارژ هستند. قابلیت شارژ قیمت دستگاه را بالاتر می برد اما در عمل استفاده از آن را راحت تر می کند. زمان شارژ باتری بسته به نوع آن بین ۱ تا ۱۲ ساعت طول می کشد و حدود۳۰ تا ۶۰ دقیقه زمان اصلاح ارائه می دهد. یکی از کاربردی ترین مزیت های یک ریش تراش، هشدار یا نشانگر میزان شارژ باقیمانده می باشد.

راحتی آرگونومیک

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های یک ریش تراش خوب، قابلیت آرگونومیک و طراحی مناسب آن است. شاید فردی لازم باشد تا یک ساعت هم با یک ریش تراش و صورت خود تنها باشد؛ خوب این طراحی ویژه کمک می‌کند تا دستان کاربر خسته نشود.در واقع طراحی خوب در کنار وزن مناسب کمک می‌کند تا حمل و استفاده بسیار راحت باشد

سهولت تمیز کردن

سه نوع روش برای تمیز کردن ریش تراش وجود دارد.

۱- بیشتر ریش تراش ها دارای یک برس یا فرچه کوچک برای تمیز کردن هستند .

۲- برخی از مدل ها را می توان با آب شستشو داد.

۳- تعداد کمی دارای یک سیستم تمیز کردن خودکار با مایع بهداشتی هستند که بسیار هم گران قیمت هستند .

هشدار Low-Battery

نشانگر شارژ و یا نور شارژ در برخی از مدل ها زمانی که باتری کم است به شما هشدار میدهد .

اصلاح خط ریش با خط زن یا تریمر

بیشتر ریش تراش ها امکان اصلاح خطریش را فراهم می آورند و با آن میتواند موهای جلو گوشها و یا دیگر موهای بلند را اصلاح نمود بهتر است که طول تیغه اصلاح خط ریش خود را اصلاح کنید و اگر بلند باشد در دقت و طرافت کار تاثیر منفی خواهد گذاشت.

قابلیت ضد آب

بهترین ماشین های ریش تراش به شما کمک میکند که پس از اصلاح شما برای تمیز کردنش راحت باشید در واقع حتی اگر کاملا ضدآب نباشد حداقل باید سری هایی ضدآب داشته باشد تا پاک سازی و شست و شوی آن شما را به مشقت نیاز ندارد.

البته باید توجه داشت که مقاومت در برابر نفوذ آب درجه بندی دارد و از این نظر باید به توصیه های شرکت سازنده توجه کرد مقاومت در برابر رطوبت نیز سطح حفاظت در برابر عوامل خارجی مانند غبار در دستگاه های الکتریکی با پارامتر IPxy نمایش داده میشود. در این پارامتر x نمایش دهنده ی سطح حفاظت در برابر عوامل خارجی است و عددی بین ۰ تا ۶ است. y نیز عددی بین ۰ تا ۸ است و نشان دهنده ی میزان مقاومت در برابر آب است. این پارامتر تعیین کننده ی قابل استفاده بودن در حمام یا استفاده همزمان ریش تراش با کف ریش است.

قابلیت استفاده از سیم برق و شارژ سریع (Quick charge)

اگر وسط اصلاح صورت شارژ ماشین اصلاح صورت شما تمام شود شما باید بتوانید با استفاده از برق مستقیم و بدون افت کیفیت به اصلاح ادامه دهید. ریش تراش هایی که از قابلیت شارژ سریع (Quick charge)پشتیبانی میکنند بدون افت کیفیت اصلاح خواهند کرد اما ریش تراش های عادی با افت سرعت مواجه خواهند شد.