دلیل کند شدن تیغ ریش تراش فیلیپس

دلیل کند شدن تیغ ریش تراش فیلیپس

ماشین ریش‌تراش یک اختراع مهم است، که زندگی را برای آن‌هایی که می‌خواهند همیشه تمیز و مرتب باشند آسان می‌کند. این وسیله یک سرمایه‌گذاری مناسب است که در طولانی مدت زمان و پول شما را ذخیره می-کند و در سفر هم یار و یاور شما خواهد بود. بنابراین اینکه بدانید چطور و چگونه با آن کار کنید و چگونه از آن مراقبت کنید مهم است. همچنان گروهی از افراد مبتدی وجود دارند که اشتباهاتی را که وقتی بچه بودند و تیغ پدرشان را کش می‌رفتند مرتکب می‌شدند، تکرار می­کنند. اولین قدم پیشرفت، پذیرفتن اشتباه است، و صورت قرمز و ورم کرده‌تان به وضوح این را به شما نشان می‌دهداین‌ها اشتباهات رایج هستند که باید از آن‌ها دوری کنید.

در ادامه شما عزیزان را با با دلیل کند شدن تیغ ریش تراش فیلیپس آشنا میکنیم. روغن کاری نکردن تیغه ها روغن نزدن به موقع به تیغه ها اصلاح را کاری درد آور میکند گرد و غبار مو و سایر مواد روی تیغه ها انباشته شده و به مرور آنرا از بین میبرند بیشتر مدل ها دارای روغن مخصوص هستند که عمر تیغه ها را افزایش می دهد اگر چنین نبود هم خودتان باید روغن مناسب را از الکتریکی محل یا جای دیگر تهیه کنید .

هیچ‌چیز به‌اندازه موهای انباشته‌شده، پوست مرده، خاک و سایر مواد مضر محیطی، به تیغه‌های ریش‌تراش آسیب نمی‌زند، درواقع وقتی شما از این وسیله استفاده می‌کنید، این مواد به لابه‌لای تیغه‌ها نفوذ کرده و به‌مرور باعث افزایش باکتری‌ها بر روی سطح آن می‌شود، این میکروب‌ها هم تیغه را آلوده می‌کند، هم‌فشار بیشتری به موتور وارد می‌کند و هم در استفاده‌های بعدی باعث انتقال بیماری‌ها به پوست شما خواهد شد؛ اما وقتی ریش‌تراش را تمیز و ضدعفونی می‌کنیم طول عمر موتور آن بیشتر شده و برای پوست شما نیز هیچ خطری ندارد.

اگر ریش‌تراش شما از قابلیت تمیزکنندگی خودکار بهره نمی‌برد شما باید، در هر بار استفاده آن را طبق دستورالعمل دستگاه تمیز کنید. اکثر ریش‌تراش‌های مدرن دارای سری قابل جداسازی هستند که به‌راحتی جدا شده و با آب داغ و صابون قابل شست‌وشو می‌باشد، برخی نیز به‌صورت ضد آب طراحی می‌شوند و شما می‌توانید آن در زیر آب تمیز کنید. در این راستا بهتر است از یک براش و یا مسواک استفاده کنید تا فضای غیرقابل‌دسترس آن نیز تمیز شود.

سعی کنید برای خارج کردن آلودگی‌ها از داخل تیغه‌ها آن را با ضربات محکم بر روی سینک نکوبید زیرا این کار به قطعات آن آسیب وارد می‌کند.

بعد از شست‌وشو سعی کنید آن را کاملاً خشک کنید و سپس تیغه و سری‌ها را جاسازی کنید، زیرا رطوبت به‌مرور باعث ایجاد رسوبات آهکی شده و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و ممکن است به‌مرور به بخش الکترونیکی آن آسیب وارد کند.

در ریش‌تراش‌هایی که تیغه‌های آن‌ها قابل تعویض است، بهتر است تیغه‌های ریش‌تراش را هر ۱۲ تا ۱۸ ماه یک‌بار تعویض کنید، زیرا این تیغه‌ها در مجاورت با موهای ضخیم و پوست ممکن است به‌مرور کُند و خراب شوند و کارایی خود را از دست بدهند، به‌این‌ترتیب ممکن است به‌مرور بر روی موتور فشار وارد کنند.