رسوب زدایی اسپرسو ساز دلونگی

رسوب زدایی اسپرسو ساز دلونگی

قهوه و به خصوص اسپرسو ، یک نوشیدنی بسیار محبوب در دنیای امروز است . کمتر کسی است که در خانه‌ی خود دستگاه قهوه ساز یا اسپرسوساز نداشته باشد. دستگاه های اسپرسوساز نیز مانند هر لوازم برقی داخل آشپزخانه نیاز به نگه داری و تمیز کردن دارند. برخی از مدل‌های اسپرسوساز به صورت خودکار عملیات تمیز کاری را انجام می‌دهند و نیاز چندانی به تمیز کاری و جرم گیری ندارند اما باید هر چند وقت یکبار نیز تمیز شوند. اسپرسوسازهای غیر اتوماتیک که تمیزکاری خودکار ندارند باید به صورت دستی و توسط افراد تمیز شوند. بهتر است هر چند ماه یکبار این کار انجام شود ولی اگر آب شرب منطقه‌ی شما دارای املاح معدنی و سختی زیادی است ، تمیزکاری اسپرسوساز باید زودتر انجام شود.

تمیز کردن اسپرسوسازهای تمام خودکار

اگر دستگاه اسپرسوساز تمام خودکار شما دارای چرخه‌ی شستشوی خودکار است طبق دستورالعمل خود دستگاه مراحل را انجام دهید. اما اگر دارای شستشوی خودکار نیست به طریقه زیر اقدام نمایید :

ابتدا ماده شوینده یا جرم گیر را درون مخزن پر از آب دستگاه حل نمایید .

سپس از نازل بخار دستگاه یک فنجان آب بگیرید . با این کار محلول آب و ماده‌ی شوینده به درون دستگاه راه می یابد.

دستگاه را به مدت ۲۰ دقیقه خاموش کنید .

بعد از گذشت ۲۰ دقیقه دستگاه را روشن نموده و حدودا نیمی از آب موجود درون مخزن را از طریق نازل بخار دستگاه از آن خارج کنید.

دوباره دستگاه را به مدت ۲۰ دقیقه خاموش کنید .

سپس باقی مانده آب درون مخزن را از طریق نازل بخار دستگاه از آن خارج نمایید و برای تمیز شدن دستگاه از محلول مخزن آب را دوباره با آب تمیز پر نمایید و از طریق نازل بخار از دستگاه خارج کنید.

مواد شوینده یا جرم گیر متعددی و به اشکال متفاوتی درون بازار وجود دارد. این مواد را می‌توان به صورت پودر ، مایع و قرص یافت . ماده شستشو یا جرم زدا درون جعبه دستگاه نیست و باید به طور جداگانه خریداری شود.