طرز تهیه پیتزا ایتالیایی مرغ و قارچ

طرز تهیه پیتزا ایتالیایی مرغ و قارچ

حتما برای شما هم پیش آمده که یه دفعه دلتون یه پیتزا اساسی بخواد پیتزا ها انواع مختلفی دارند که هرکدام مزه منحصر به فرد خودشو داره در ادامه شما عزیزان را با طرز تهیه پیتزا ایتالیایی مرغ و قارج آشنا میکنیم برای تهیه این پیتزا جذاب همراه ما باشید .پیتزا مرغ ایتالیایی در کمتر از یک ساعت و با موادی که به راحتی در دسترس هستند آماده می‌شود و انتخابی خوشمزه برای نهار، شام، و یا عصرانه شما خواهد بود.

دمای فر را روی ۱۹۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید . مرغ پخته شده را قطعه قطعه کنید و روی سینی فر قرار دهید روی مرغ ها به مقدار کافی آبلیموی تازه بچکانید و نمک فلفل و پودر سیر بپاشید در صورت تمایل میتوانید برای مزه دار تر کردن مرغ مقداری کره هم کنار مرغ ها قرار دهید .

قارچ ها را خرد کنید و روی آنها به مقدار کافی روغن زیتون بپاشید قطعات قارچ را یادر کنار مرغ ها یا در سینی جداگانه داخل فر قرار دهید سینی مرغ و قارچ را به مدت ۳۰ الی ۴۵ دقیقه داخل فر قرار ئهید تا خوب برشته شوند بعد از این زمان سینی را از فر خارج کنید و گوشه ای بگدارید تا خنک شود .

فر را تا دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد گرم کنید . خمیر پیتزا را روی یک سینی فر قرارا دهید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه داخل فر بگذارید تا کمی بپزد در این مرحله خمیر پیتزا باید کمی سفت شود و به خود رنگ بگیرد . خمیر پیتزا را از فر خارج کنید و روی سطح خمیر لایه نازکی سس گوجه فرنگی و روغن ریتون بمالید و کمی پنیر موزارلا بپاشید سپس قارچ و مرغ را سطح خمیر پخش کنید و رو ی آنها را با یک لایه پنیر موزارلا بپوشانید.

پیتزا را به مدت  الی  دقیقه داخل فر قرار دهید تا سطح پنیر و خمیر پیتزا برشته شوند . اگر میخواهید خمیر پیتزا ی تردتری داشته باشید بعد از اینکه پنیر روی سطح پیتزا آب شد تنظیمات فر را به مدت ۲ الی ۳ دقیقه  روی حرارت گریل قرار دهید بعد از آماده شدن پیتزا سینی را از فر خارج کنید و به مدت  دقیقه گوشه ای بگذارید تا خنک شود  در صورت تمایل میتوانید در این مرحله روی سطح پیتزا کمی ریحان و جعفری خرد شده بپاشید پیتزا قارچ و گوشت شما آماده است .