مضرات کتری استیل چیست

تفاوتی ندارد که یک خانم خانه دار باشید یا به تنهایی زندگی کنید یا حتی اکثر اوقات تو محل کارتون در طول روز نیاز به تهیه نوشیدنی های گرم دارید تا خستگی در کنید یابا انرژی بیشتری به کارخود برسید . انواع پای ، قهوه ، دمنوش ، غیر از کیفیت مواد اولیه که صد در صد اهمیت خود را دارند باید توجه کنید که از چه ابزاری برای تهیه پای و قهوه استفاده می کنید قطعا نمی خواهید روزی سه نوبت مواد سمی وارد بدن خود کنید .انواع مختلفی از کتری‌ها در بازار وجود دارند که تنوع این محصولات حتی افراد حرفه‌ای و با تجربه را سر در گم می‌کند اما یکی از انواع بسیار رایج و محبوب کتری استیل است. حتما مواردی درباره‌ی مضرات و مزایای استفاده از کتری‌های استیل به گوش شما خورده است. در سر تا سر جهان، کارخانه‌ها و کارگاه‌های فراوانی وجود دارند که کتری و دیگر ظروف استیل را تولید می‌کنند. متاسفانه برخی از این تولیدکنندگان از استاندارد‌های لازم پیروی نمی‌کنند و تشخیص استیل مناسب و بی خطر برای مشتری مشکل است.

استیل و مضرات آن برای سلامتی

غیر از مساله سلامتی ظروف، مساله سلامتی محیط زیست نیز مطرح می‌باشد. بهرحال اهمیت طبیعت و محیط زیست امروزه به موضوع مهم و بحرانی تبدیل شده است که هنگام خرید هر محصولی لازم است توجه کنیم که عمر محصول چقدر خواهد بود و آیا در آخر قابل بازیافت در کارخانه و یا تجزیه در طبیعت است یا نه.
پیش از این گفتیم که مقداری عنصر نیکل هم در ترکیبات استیل ضد زنگ وجود دارد. دوز بسیار کمی از نیکل در برخی از مواد غذایی طبیعی مانند مغز‌های آجیل و میوه‌های خشک وجود دارد که برای سلامتی مضر نیستند. اما وسیله‌ای مانند کتری استیل اگر دارای نیکل در فرمولاسیون استیل باشد، باید به چند نکته درباره آن توجه کنیم، از کتری حداقل روزی ۳ یا ۴ بار استفاده می‌کنیم که هر بار دمای آب در آن به ۱۰۰ درجه سانتیگراد می‌رسد. این دمای حرارت و تعداد دفعات بالا ممکن است هر بار مقداری نیکل وارد آب کند، که مقدار آن در طولانی مدت صد در صد برای سلامتی مضر خواهد بود.

کتری استیل

بنا بر تحقیقات این دانشمندان بهتر است از ظروف استیلی استفاده کنید که نیکل کمتری داشته باشند و در مرحله پولیش حتما از استاندارد‌ها پیروی کرده باشند. دانشمندان طبق این آزمایش نتیجه گرفتند که ظروف استیل سمی وارد بدن نمی‌کنند و برای سلامتی انسان ضرر ندارند. غیر از تحقیقات بر روی میزان انتقال نیکل از استیل ضد در هنگام حرارت، عنصر دیگری نیز ممکن است به آب وارد شود. این عنصر کروم است که در فرمولاسیون استیل از آن نام بردیم. نشت این عنصر به آب نیز به مقدارقابل توجهی نیست و تاثیری بر سلامتی انسان ندارد.