نحوه کار با هواپز

نحوه کار با هواپز

هواپز یکی از جدید ترین ابزارهای پخت و پز می باشد که به دلیل مکانیسم پخت سالم و ساده ای که دارد مورد استقبال افراد زیادی در سراسر جهان قرار گرفته است هواپز در واقع یک نوع فر است با این تفاوت که امواج نوری حرارت این فر را به وجود می آورند .حرارت به وجود آمده توسط امواج نوری در داخل دستگاه هواپز به گردش در می آید و باعث میشود محیط داخلی هواپز به طور یکنواخت گرم شود . هواپز باعث میشود پخت ساده تر غذا میشود هواپز شامل محفظه ایست که هوای گرم در آن به گردش در می آید و این گردش هوا باعث پخته شدن غذا میشود به دلیل اینکه حرارت هواپز توسط لامپ هالوژنی به وجود می آید  غذا در هواپز هرگز نمی سوزد و حتی در دماهای بالا غذا یا روغن آن دود نمی کند. بنابراین ارزش غذایی غذاهایی که در هواپز پخته می شود به مراتب بیشتر از غذاهای پخته شده در سایر روش هاست.

در مرحله اول شما باید ظرف فلزی یا شیشه ای هواپز را داخل آن قرار دهید و غذایی که می خواهید بپزید را داخل ظرف بریزید. دقت کنید که ظرف را نباید آنقدر پر کنید که مواد غذایی با سرپوش هواساز تماس داشته باشد.هواپز را به برق بزنید.کلید تایمر را ساعتگرد بچرخانید و آن را روی دمای دلخواه تنظیم کنید. به طور مثال روی سی دقیقه. در این زمان چراغ قرمز آن باید روشن شود.

کلید دما را ساعتگرد بچرخانید و دمای مورد نظر خود را انتخاب کنیدوقتی دما را انتخاب کردید چراغ سبز دستگاه روشن می شود و دستگاه شروع به کار خواهد کرد. ممکن است در حین پخت قبل از اینکه زمانی که انتخاب کرده اید به پایان برسد، چراغ سبز هواپز خاموش شود. این اتفاق به معنی خاموش شدن دستگاه نمی باشد بلکه نشان می دهد که هواساز به دمای انتخابی شما رسیده است و برای جلوگیری از افزایش دما چراغ سبز خاموش می شود. همین که دمای داخل هواساز از دمای انتخابی شما کمی پایینتر بیاید مجددا چراغ سبز روشن خواهد شد تا دما به دمای انتخابی شما برسد.