ایده برای ساخت باربیکیو خانگی درحیاط ویلا

تاریخ انتشار: 97-04-30 00:04:42 شنبه
نمایش: 97
(1 رای)

 ایده برای ساخت باربیکیو خانگی درحیاط ویلا

بالکن، پاسیو، حیاط خلوت: همه ما از اینکه در فضای باز دور هم بشینیم، گپی بزنیم و کبابی نوش جان کنیم لذت می بریم. امروزه دیگر کمتر از روش های قدیمی برای پخت کباب استفاده می شود. دیگر خبری از چاله، هیزم و زغال مانند قدیم نیست. در طراحی محوطه و فضای باز خانه های ویلایی فضایی برای قرار دادن باربیکیوهای امروزی در نظر گرفته می شود، تا هر وقت که تمایل داشتید بتوانید به آن بخش از خانه بروید و لحظات خاطره انگیزی را تجربه کنید. در این مطلب فروشگاه اینترنتی ملاقه شما را با ایده های متنوع برای طراحی فضای باربیکیو در ویلایتان آشنا می کند.

باربیکیو

باربیکیو های امروزی دستگاه هایی هستند که می توانید آنها را از فروشگاه ها تهیه کنید. این دستگاه ها در انواع مختلف و ابعاد متنوع ساخته شده و به بازار عرضه می شوند. تنها کافی است نیاز خود و شرایط محل قرارگیری آنها را در نظر بگیرد و متناسب به آن، خرید را انجام دهید.

۱. تعیین ارتفاع مناسب برای پیشخوان باربیکیو

تعیین اندازه باربیکیو

اگر تمایل دارید که باربیکیویی ثابت در گوشه ای از حیاط داشته باشید باید به خاطر داشته باشید محل مناسب برای محل قرارگیری آن اولین چیزی است که باید در خصوص آن تصمیم گیری کنید. ارتفاع پایه باربیکیو باید به اندازه ای باشد که یک نفر در حالت ایستاده به راحتی بتواند با آن کار کند، پس نیاز است که پیشخوانی در زیر آن در نظر بگیرید. حتی اگر حیاط بسیار کوچکی دارید تنها کافی است که در میان فلاور باکس ها (جعبه های گل) در حاشیه حیاط یک پیشخوان با ارتفاع استاندارد قرار داده و باربیکیو را روی آن متصل کنید. با میز و صندلی مناسب فضای صرف کباب در حیاط را مهیا کنید.

۲. طراحی پیشخوان باربیکیو

پیشخوان باربیکیو

با افزایش طول این پیشخوان از سطح روی آن برای فضای کار، آماده سازی و به سیخ کشیدن گوشت ها استفاده کنید. با این روش به راحتی می توانید همه مراحل کار را در فضای باز انجام داده و زمان بیشتری را در کنار گیاهان و محوطه سازی ویلای زیبای خود بگذرانید.

۳. طراحی کابینت زیر پیشخوان باربیکیو

کابینت باربیکیو

با تعبیه کمد های کابینت مانند در زیر پیشخوان فضایی برای نگهداری از لوازم و وسایل مخصوص برای این کار در نظر بگیرید. در این تصویر طراح از سکوی کناری فضای سبز در کنار باربیکیو به عنوان فضای نشستن استفاده کرده است. درب های چوبی و سطح چوبی روی سکو به هماهنگی فضا کمک کرده است.

۴. انتخاب مصالح و وجود سینک ظرفشویی در کنار باربیکیو

باربیکیو

انتخاب مصالح ساخت پیشخوان باربیکو از قاعده و قانون خاصی پیروی نمی کند و مانند بخش های مختلف ساختمان باید متناسب با علاقه و دیگر اجزای فضا انتخاب شود. طراحی فضایی که در تصویر بالا می بینید ترجیح داده است که از کابینتهای فلزی برای این کار استفاده کند. نکته قابل اهمیت دیگر در این طرح وجود سینک ظرفشویی در فضای باز و در کنار باربیکیو است که می تواند به سهولت کار و حفظ بهداشت کمک بیشتری بکند.

۵. استفاده از چوب برای کابینت زیر باربیکیو

باربیکیو

چون هدف ما برای صرف زمانمان در فضای باز برقراری ارتباط با طبیعت است شاید گزینه بهتر برای مصالح کابینت های پیشخوان، چوب باشد. چوب عنصری از طبیعت است که حس طراوت را در کنار فضای سبز تقویت خواهد کرد.

۶. استفاده از سنگ برای پیشخوان باربیکیو


باربیکیو سنگی

سنگ ها نیز مصالحی از دل طبیعت هستند که پیشنهاد بعدی ما به شماست. اگر سنگ ها را با حالت و ظاهر طبیعی خود به کار بگیرید حس ارتباط با طبیعت را تقویت خواهید کرد. سطح روی پیشخوان را از جنس سنگ های مسطح انتخاب کنید تا روند کار شما دچار مشکل نشود. طراح فضایی که در تصویر می بینید با جانمایی خوب باربیکیو و نحوه قرارگیری پیشخوان آن با تعیین مرز، فضایی دنج و صمیمی را به وجود آورده است.

۷. طراحی هندسه پیشخوان باربیکیو به عنوان میز غذاخوری

باربیکیو

می توانید پیشخوان را با فرم هندسی مناسبی طراحی کنید تا بتوانید از آن به عنوان میز صرف غذا نیز استفاده کنید. این حالت فضایی شبیه به آشپرخانه ها را به وجود خواهد آورد که از اپن آنها به عنوان میز غذاخوری استفاده می کنید.

۸. طراحی سایبان برای فضای باربیکیو

سایبان باربیکیو

هنگامی که باربیکیو را در گوشه های از حیاط قرار می دهید بهتر است که به فکر سایبانی مناسب برای آن نیز باشید. با سایه اندازی به روی پیشخوان باربیکیو آسایش را برای خود فراهم خواهید کرد.

۹. سایبان چتری برای فضای باربیکیو

اگر قبل از ساخت و ساز، سایبان دائمی را در نظر نگرفته اید. سایبان های چتری پارچه ای بزرگ را برای این کار انتخاب کنید تا بتواند متناسب با ابعاد فضا سایه اندازی لازم را ایجاد کند. مزیت این گونه سایبان ها در این است که می توان با جابجا کردن آنها در طول روز جهت سایه اندازی را متناسب با نیاز تغییر داد.

۱۰. استفاده از هود برای باربیکیو

باربیکیو

اگر باربیکیو را در فضای ایوان و دور از هوای آزاد قرار داده اید بهتر  به فکر یک هود برای آن باشید. این کار باعث خواهد شد تاسقف ایوان کثیف نشود و بوی ناشی از روند کار به فضای داخلی خانه کمتر نفوذ کند. بهتر است هود را در باکسی زیبا و ظاهری هماهنگ با محیط پوشش دهید.

۱۱. قرارگیری باربیکیو در آلاچیق

باربیکیو در آلاچیق

اگر قصد دارید که باربیکیو را در آلاچیق قرار بدهید، پیشنهاد ما به شما این است که از فاصله میان دو ستون آلاچیق برای محل قراری آن استفاده کنید. با این کار تعریف فضای آلاچیق و جداسازی فضای باز و نیمه باز آن را انجام داده اید.

۱۲. طراحی باکس مخصوص برای باربیکیو

باربیکیو

طراح این فضا با ایده ای خلاقانه باکسی درب دار را برای باربیکیو در نظر گرفته تا در مواقع ای که نیاز با آن نیست بتوان با بستن دربش آن را از معرض دید پنهان کند. زیرا شاید عده ای فکر کنند که ظاهر باربیکیو زیبا نیست.

۱۳. باربیکیو های چرخ دار و متحرک

بارربیکیو

اگر کار ساخت و ساز ویلای شما به پایان رسیده و فضایی با این مشخصات را در آن در نظر نگرفته اید می توانید از دیگر نمونه های باربیکیو استفاده کنید. نمونه پایه دار با چرخ، می تواند به صورت متحرک به راحتی برای قرارگیری در بخش های مختلف ویلای شما جا به جا شود.

۱۴. انواع باربیکیو های پیش ساخته

تنوع تولیدات کارخانه ها دست شما را برای انتخاب باز گذاشته اند. نمونه های دیواری تاشو فضای بسیار کمی می گیرد و نمونه ایستاده با توجه به ابعادش در هر گوشه کناری جا می شود. پس سری بزنید به لیست محصولات فروشگاه ما و نگران نباشید. حتما گزینه ای متناسب با علاقه و نیاز شما پیدا خواهد شد. 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*
*

محصولات ویژه

حسوم

25,000 تومان 30,000 تومان

ساج و سه پایه و زنجیر

175,000 تومان 190,000 تومان

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد

منو

مقایسه 0