دسته‌بندی وبلاگ
آخرین نظرات
جستجو در وبلاگ
تابه چدنی استیک بیضی تیارا با استند چوبی تابه چدنی استیک بیضی تیارا با استند چوبی
پیشنهاد ویژه محدود
‎تومان195,000 ‎تومان205,000
تخفیف-‎تومان10,000
ناموجود
ویژگی ها: پوشش گرانیتیقطر عرضی 20.5 سانتی مترقطر طولی 27 سانتی متریک طرف گریل ، یک طرف صاف
حسوم حسوم
حراج
پیشنهاد ویژه محدود
‎تومان25,000 ‎تومان30,000
تخفیف-‎تومان5,000
ویژگی ها :  ((حسوم)) یک کفگیر چدنی است که زمان پخت و پز درون قابلمه قرار میگیرد و در همین حین شروع به آزاد کردن یون آهن در غذا میکند .این یون همراه غذا وارد بدن ما میشود و میاز بدن ما را به آهن بطرف میکند .با این روش...
‎تومان470,000 ‎تومان530,000
تخفیف-‎تومان60,000
ویژگی ها: 3 حالت تغییر دما 190، 210 و 230 درجهعملکرد گرمایش بسیار قوی سیستم PTCحالت دادن موها فقط در 10 ثانیهدکمه Left/Right برای حالت های مختلفدارای محفظه سرامیکی پهنگردش 360 درجه کابل

راهنماي خريد كولر

نوشته شده در تاریخ1398-03-19
دوست داشتن0

زماني كه هوا گرم ميشود،همه به فكر خنك كردن خانه هاي خود ميفتند.اگر خنك كننده هاي مركزي گزينه مناسبي نباشند،انتخاب كولر ميتواند يك جايگزين بسيار مناسب و ارزان قيمت و پرانرژي جهت خنك كردن يك يا دو اتاق باشد.با توجه به گفته ي Energy Star،هر خانوار به طور متوسط ١٣ درصد قبض خود را براي خنك كرده خانه ميپردازد.پس انتخاب يك كولر مناسب بسيار مهم است.يك كولر كوچك سعي در خنك كردن يك اتاق كوچك را دارد و يك كولر بسيار بزرگ كه سرعت بالايي در خنك كردن را دارد،باعث ميشود هوا رطوبت را به اندازه كافي از بين نبرد و شما را با يك محيط سرد مواجه ميسازد.ما در اينجا براي شما كولرهاي جديد را تست،ارزيابي و مقايسه كرده ايم تا شما در وقت و هزينه خود صرفه جويي نماييد.

موارد قابل توجه

صدا

كولر هايي كه در آزمايشات ما بهترين نمره را گرفته اند،بسيار آرام هستند و شما تنها صداي فن آن را ميشنويد.كولرهايي كه به طور معمول از خود سر و صدا ايجاد ميكنند،قادر هستند خواب و استراحت را از ما بگيرند.

كولرهاي گازي

اصولا كولرهاي گازي(فن گرمايشي سرمايشي)،ميتوانند كار خود را بسيار بهتر انجام دهند و هوا را در يك جهت وارد كنند.اگر پنجره شما بر روي ديوار تعبيه نشده باشد،ميتواند مشكل ساز شود.براي يكنواخت كردن هواي اتاق لازم است كه هوا در جهت مستقيم هدايت شود؛پس حتما بررسي كنيد كه كولر شما نياز دارد تا هوا از سمت راست در حركت باشد يا چپ.برخي از آنها فني دارند كه ميچرخد.

به طور صحيح نصب شود

براي گرفتن نتيجه بهتر از كولر گازي ها،بايد نصب آنها به طور صحيح انجام شود.اكثر كولر گازي ها براي پنجره هاي دو طرفه طراحي شده اند.

جايگاه قرارگيري فيلتر

اطمينان حاصل كنيد كه به راحتي ميتوانيد به فيلتر كولر دسترسي داشته باشيد.

خنك كننده هوشمند

برخي از كولرها به صورت هوشمند ارائه شده اند و به شما اجازه ميدهند از طريق گوشي هوشمند خود آنها را كنترل و تنظيم نماييد.

به گارانتي توجه كنيد

برخي از كولرها داراي ضمانت نامه هاي طولاني تري هستند.هنگامي كه شما درحال خريد يك كولر جديد هستيد،اطلاعات آن را در سايت جمع آوري كنيد و يا از مغازه داران درباره ضمانت نامه محصول و برند آن سوال كنيد.

قبل از توجه به قيمت و ويژگي ها،فضاي مورد نظر خود را جهت خنك كردن در نظر بگيريد،كولر گازي ها،ظرفيت خنك كنندگي بين ٥٠٠٠ تا ١٢٥٠٠ btu (بريتانيايي) را در دست دارند.براي اندازه گيري اتاق خود،طول اتاق را در عرض آن ضرب كنيد.اما با توجه به آن خريد نكنيد.Energy Star به شما پيشنهاد ميكند كه به زاويه هاي ديگر هم توجه داشته باشيد؛مانند ارتفاع سقف،محل نصب و اندازه پنجره ها و درب هاي خود.علاوه بر اينها:-اگر اتاق شما نورگير نباشد،ظرفيت را ١٠ درصد كاهش دهيد.-اگر اتاقي بيش از حد آفتاب گير باشد،ظرفيت را ١٠ درصد افزايش دهيد.-اگر در اتاقي به طور دائم بيش از دو نفر حضور داشته باشند،براي هركدام 600 Btu اضافه كنيد.-اگر كولر با فن مورد نظر در آشپزخانه استفاده شود،ظرفيت را ٤٠٠٠ بايت افزايش دهيد.

كدام مدل براي شما مناسب است؟

برخي كولرگازي هاي كوچكتر كمتر از ٢٠٠ دلار قيمت دارند كه همين امر موجب وسوسه انگيزي براي خريد ميشود.اما تنها زماني كه شما نياز به خنك كردن فضايي كوچك را داريد،اين كولرگازي ها ميتوانند مناسب باشند. اگر شما نياز به خنك كردن فضايي بزرگتر را داريد،بايد به دنبال كولرگازي بزرگتر باشيد.تقريبا تمام كولر گازي هايي كه ما مورد آزمايش قرار داديم،با معيارهاي Energy Star مطابقت داشتند.

اندازه كولرگازي ها

كوچك:ظرفيت آن ها بين ٥٠٠٠ تا ٦.٥٠٠ btu در هر ساعت متغير است.تقريبا ١٠٠ تا ٣٠٠ مترمربع را خنك ميكنند.اين كولرگازي ها در ميان ديگر كولرگازي ها،كوچكترين،سبك ترين و ارزان ترين هستند.اما آنها قادر نيستند يك اتاق با اندازه بيش از ٣٠٠ مترمربع را خنك كنند.قيمت:بين ١٥٠ تا ٢٥٠ دلار.

متوسط:ظرفيت آن ها بين ٧٠٠٠ تا ٨.٢٠٠ btu در هر ساعت متغير است.تقريبا ٢٥٠ تا ٤٠٠ مترمربع را خنك ميكنند.قيمت آنها بالاتر است و اندازه و وزن آنها سبب ميشوند كه نصب و برداشتن آنها در زمستان سخت تر شود.قيمت:بين ٢٠٠ تا ٤٠٠ دلار.

بزرگ:ظرفيت آن ها بين ٩.٨٠٠ تا ١٢.٥٠٠ btu در هر ساعت متغير است.تقريبا ٣٥٠ تا ٦٥٠ مترمربع را خنك ميكنند.براي خنك كردن يك اتاق بزرگ بهترين هستند.اما حجم و وزن آنها سبب ميشوند تا نصب آنها كار سختي باشد.قيمت:بين ٣٥٠ تا ٦٠٠ دلار.

كولرهاي قابل حمل

كولرهاي قابل حمل براي خانه هايي مناسب هستند كه در آنها محل پنجره ها و مقررات ساختمان مانع از نصب كولرهاي گازي ميشوند.در آزمايشات ما كولرهاي قابل حمل از ٩٠٠٠ تا ١٥.٥٠٠ btu در ساعت متغير هستند.اما كولرهاي گازي و كولرهاي قابل حمل را تنها با اندازه گيري مقايسه نكنيد. آخرين آزمايشات ما نشان داد كه كولرهاي قابل حمل آن طور كه توليد كنندگان آن ادعا ميكنند،در خنك كردن خوب نيستند.به علاوه آنها گران تر هستند و نسبت به كولرهاي گازي كوچك انرژي بيشتري مصرف ميكنند و به دليل اينكه تمام اجزاي كولر در اتاق قرار گرفته،سر و صداي بيشتري دارند."قابل حمل" كلمه اي اشتباه در وصف آن است؛چرا كه وزن آنها بين ٥٠ تا ٨٠ پوند است و ناخواسته حمل آنها را بسيار سخت ميسازد.قيمت:بين ٣٠٠ تا ٧٠٠ دلار.

اسپيلت هايي كه در داخل خانه قرار ميگيرند

اسپيلت هايي كه در داخل خانه قرار ميگيرند يك راه هوشمند براي اضافه كردن كولر به تعداد محدودي اتاق است كه نصب آن بدون باز كردن ديوار صورت ميگيرد.باتوجه به اينكه اخيراً آزمايشي روي اسپيلت ها انجام نداديم،در آزمايشات قبلي انجام شده فهميديم كه اين نوع از تهويه ها در خنك كردن هوا بسيار خوب هستند و همچنين بسيار آرام تر از كولرهايي كه در خانه قرار ميگيرند،هستند. اسپيلت ها گران تر از كولرهاي قابل حمل و كولرهاي گازي هستند(و نصب آنها حرفه اي است).با اين حال اگر بخواهيد كل خانه را خنك كنيد،كولرهاي مركزي ميتوانند انتخاب مناسب تر و ارزان تري باشند.قيمت:از ١٠٠٠ دلار به بالا.

تمام كولرهايي كه آزمايش كرديم در خنك كردن بهترين بودند.آنها همچنين داراي ويژگي هايي چون صفحه نمايش ديجيتال،تايمر و كنترل از راه دور هستند.بعضي از آنها داراي كنترل لمسي هستند و جريان هوا را به طور خودكار در چند جهت تغيير ميدهند تا هوا در سراسر اتاق پخش شود.

ارسال نظر
پاسخ دهید

فهرست

تنظیمات

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود / ثبت‌نام

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود / ثبت‌نام